Wschodnia część wybrzeża Bałtyku

Wakacje nad polskim morzem wcale nie muszą być nudne, wystarczy tylko dobrze zaplanować sobie urlop i przemyśleć, co chcemy zobaczyć i co robić w trakcie naszych wakacji. Wybrzeże Bałtyku obfituje w wiele atrakcji.

Zaczynając od wschodu możemy zatrzymać się w Krynicy Morskiej, która znajduje się niedaleko granicy z Obwodem kaliningradzkim. Po drodze można zwiedzić obóz koncentracyjny Stutthof. A może Trójmiasto? Gdańsk, Sopot i Gdynia oferują nam nie tylko ładne hotele i wiele innych atrakcji, ale również piękne plaże, przytulne kafejki i zabytki, które warto zobaczyć. Możemy też wybrać się do którejś ze znanych miejscowości na Mierzei Helskiej. Zaprasza nas Jurata, Jastarnia czy też rodzinne Chałupy.

Wiele osób decyduje się dojechać na sam koniec: na Hel. Można tez wybrać się do Władysławowa, które leży w miejscu, gdzie Mierzeja Helska styka się z lądem. Poruszając się dalej na zachód mamy do wyboru wiele innych, równie ciekawych miejsc, takich jak Rowy, Ustka czy Łeba. Te mniejsze miejscowości nadmorskie sprawiają, że rodzinny urlop jest kameralny i bardzo przyjemny.