Wczasy na Teneryfie

TeneryfaNa wodzie i na lądzie, czyli czym zaskoczy Cię Teneryfa? Wyspy Kanaryjskie są idealnym miejscem dla tych, którzy chcą dobrze wypocząć. Błędne jest jednak przekonanie, że aktywni i spragnieni przygód turyści będą się tu nudzić. Wakacje na Teneryfie mogą stać się wspaniałą przygodą, zaś atrakcji nie brak tu ani na lądzie, ani na wodzie.

Na wodzie

Wybrzeża Teneryfy są idealnym miejscem dla miłośników delfinów. Na wyspie nie brak firm, które specjalizują się w organizacji wycieczek śladami tych pięknych zwierząt. W ich trakcie można podziwiać delfiny w ich naturalnym środowisku. Wycieczki takie rozpoczynają się w większych portach, m.in. w Los Gigantes. Zainteresowani taką wyprawą mogą skorzystać zarówno z tradycyjnych łodzi, jak i z katamaranów, łodzi żaglowych, a nawet replik pirackich okrętów. Katamaranami można również udać się na wycieczkę wzdłuż wybrzeża. W trakcie takiej wyprawy można ujrzeć na własne oczy najpiękniejsze zatoki oraz klify Teneryfy, zaś wielu wrażeń dostarcza już sama podróż katamaranem.

Na lądzie

Parki wodne oraz ogrody zoologiczne - oto najchętniej wybierane atrakcje przez tych, którzy wakacje na Teneryfie spędzają razem z dziećmi. Popularnym miejscem w północnej części wyspy jest natomiast Pueblochico - niezwykły park miniatur znajdujący się w miejscowości La Orotava. Liczne makiety pozwalają zwiedzającym na poznanie wszystkich atrakcji Wysp Kanaryjskich w krótkim czasie.

Teneryfa może zaskoczyć również pięknem podziemnego świata. Liczne jaskinie i wulkaniczne groty są niebywałą atrakcją dla miłośników podziemi. Najpiękniejszą i najchętniej odwiedzaną jest zaś Jaskinia Wiatru. To jaskinia wyjątkowa. O jej niezwykłości świadczy fakt, iż jest ona najdłuższym w całej Europie tunelem wulkanicznym, którego długość wynosi aż 17 kilometrów. Do tego podziemnego królestwa prowadzi aż siedem wejść, zaś wędrówkę po podziemnym labiryncie umożliwiają miejscowi przewodnicy i grotołazi.

Teneryfa dla aktywnych

Na tych, którzy nie chcą siedzieć w miejscu, czeka na Teneryfie wiele możliwości aktywnego spędzenia czasu. Popularne są tu trekkingi, zaś górzyste rejony wyspy przecina gęsta sieć tras turystycznych. Miejscowi przewodnicy również dbają o spełnienie wszelkich oczekiwań swych gości i umożliwiają im możliwie jak najlepsze poznanie wyspy. Wycieczki objazdowe dla większych grup czy też wycieczki prywatnymi jeepami są jedną z popularniejszych form zwiedzania Teneryfy. Wyspę tę można również przemierzać na quadach oraz na końskich grzbietach, zaś jeździectwo staje się na Teneryfie jednym z modniejszych (obok golfa) sportów.