Sydney i jego atrakcje

Opera w SydneySydney to największe miasto w Australii, położone jest nad Oceanem Spokojnym. Jego symbolem jest ekspresjonistyczny budynek Opery, znajdujący się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Nietypowe sklepienia sprawiają, że gmach wyróżnia się na pierwszy rzut oka i jest najbardziej rozpoznawalną budowlą na terenie Australii i jedną z najbardziej znanych na całym świecie. Największa salą w operze jest Concert Hall, miesząca ponad 2500 osób.

Znajduje się tam estrada koncertowa oraz największe mechaniczne organy świata. Obecnie jest siedzibą orkiestry Sydney Symphony. Kolejne dwa pomieszczenia to Drama Theatre, wykorzystywany przez Sydney Theatre Company i wiele innych zespołów oraz Opera Theatre, będący siedzibą zespołu Opera Australia i baletu australijskiego. Na terenie opery działa również teatr studialny, zwany Playhouse. Poza tym znajduje się tam wiele przestrzeni międzyzadaniowych, które można wykorzystywać do zorganizowania różnych imprez czy koncertów. Poza operą w Sydney znajduje się jeszcze wiele innych ciekawych miejsc i atrakcji turystycznych.

Sydney Harbour Bridge

Z pewnością warto wspomnieć o Sydney Harbour Bridge, rozciągającym się nad zatoką Port Jackson. Został wybudowany w latach 30-tych XX wieku. Jest to most łukowy, jeden z największych tego typu na świecie. Turyści są bardzo zainteresowani dostaniem się na szczyt łuku, które jest organizowane przez jedną z firm. Jest to jedna z jak bardziej emocjonujących atrakcji, jaką oferuje przyjezdnym Sydney.

Sydney Tower

Kolejnym symbolem miasta jest Sydney Tower. Została udostępniona w 1981 roku i mierzy ponad 300 metrów. Ze znajdującej się na niej platformy widokowej można podziwiać zachwycającą panoramę miasta. Około 50 kilometrów od Sydney znajduje się kolejne miejsce, które bez wątpienia można nazwać symbolem Australii.

Góry Błękitne

Mowa oczywiście o Górach Błękitnych, z najwyższym szczytem One Tree Hill. Na ich terenie utworzono Park Narodowy Gór Błękitnych, który wpisano na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Bardzo interesujące jest pochodzenie nazwy gór. Zawdzięczają ją one eukaliptusom, który porastają górskie zbocza. Ulatniające się olejki, unosząc się w powietrzu tworzą błękitną mgiełkę, która jest widoczna z daleka. Ciekawą i popularną formacją skalną w tych górach są Trzy Siostry, składające się z trzech skał o wysokości około 900 metrów każda. Są jedną z największych atrakcji turystycznych na terenie parku. Ich powstanie tłumaczy się erozją piaskowca.