Marzysz o udanym wypoczynku? Zarezerwuj nocleg w Piwnicznej-Zdroju

Nocleg w Piwnicznej-ZdrojuUdany wypoczynek w Małopolsce nie musi oznaczać tylko wycieczki do Krakowa i Ojcowa. Jeszcze jednym miejscem na turystycznej mapie, które koniecznie trzeba zwiedzić, jest położona w południowej części województwa Piwniczna-Zdrój. Aktywności dla siebie znajdą tam nie tylko wielbiciele mocnych wrażeń, ale także osoby ceniące sobie spokój i ciszę. Bogata baza noclegowa i liczne atrakcje turystyczne sprawiają, że jest to idealne miejsce na rodzinną wycieczkę.

To położone w polsko-słowackiej strefie przygranicznej miasto, zachwyca o każdej porze roku - nie tylko latem. Zimą panują tam idealne warunki do uprawiania narciarstwa. Stoki położone w pobliskich miejscowościach, o różnej skali trudności zadowolą każdego fana tego sportu - zarówno tych doświadczonych, jak i początkujących.

Piwniczna Zdrój to miasto położone nad rzeką Poprad, która ma początek w słowackiej części Tatr. Od kwietnia do października wielbiciele wodnych podróży mogą skorzystać z około półtora godzinnego spływu łodziami Doliną Popradu. Ten 10 kilometrowy rejs z Piwnicznej- Zdroju do pobliskiej miejscowości - Rytro będzie doskonałą okazją do wypoczynku na łonie natury i podziwiania beskidzkich widoków.

Dla tych, którzy nie lubią wody, także znajdą się sposoby na poznanie najbliższej okolicy Piwnicznej- Zdroju. Umożliwia to przejażdżka ciuchcią, która będzie atrakcyjnym urozmaiceniem wycieczki nie tylko dla dzieci. Przejażdżki mogą być połączone z grillem, czy ogniskiem przy muzyce i stanowić miły sposób na zwiedzanie.

Liczne atrakcje turystyczne sprawiają, że znajdziemy tu liczne noclegi. Piwniczna-Zdrój to także miejscowość uzdrowiskowa. Znajdują się tu lecznicze wody mineralne o wysokiej zawartości jonów magnezowych oraz wapniowych, które wykazują działania neutralizujące sok żołądkowy i pomagają w leczeniu chorób układu trawiennego. To właśnie stąd wydobywana jest bogato mineralizowana woda Piwniczanka.

Idealnym wypoczynkiem w Piwnicznej-Zdroju będzie spacer po Popradzkim Parku Krajobrazowym, który jest jednym z największych w Polsce. Na terenie parku znajdują się liczne szlaki turystyczne. Wędrując nimi, można rozkoszować się pięknem beskidzkiej fauny i flory.

Jeden dzień podczas wycieczki do Piwnicznej-Zdroju należy przeznaczyć na zwiedzanie zabytków. Zwiedzanie najlepiej rozpocząć od czworobocznego rynku i wychodzących z jego narożników ulic, którego układ urbanistyczny zachował się jeszcze z czasów lokacji. Na rynku znajduje się zabytkowa studnia z 1913 roku. W kościele parafialnym pw. Narodzenia NMP znajdziemy obraz Bolesława Barbackiego z Nowego Sącza - św. Józef z dzieciątkiem. Oprócz tego na uwagę zasługuje wieża z dzwonem z 1523 roku. Na koniec wycieczki warto także odwiedzić Muzeum Regionalne, w którym najważniejsze są dział etnograficzny i kolekcja nart.

Jeśli marzysz o wypoczynku na łonie natury, sprawdź bogatą bazę noclegową w Piwnicznej-Zdroju. Na terenie miasta i w pobliskich miejscowościach funkcjonuje około 3000 miejsc noclegowych - od sanatoriów do schronisk górskich. Słowem: każdy znajdzie coś dla siebie.