Interesujące miejsca w Australii

UluruAustralia jest niezwykle interesującym kontynentem. Zaskakuje różnorodnością i nietypowością zastanych tam atrakcji. Prawdziwą gratką dla osób, spędzających urlop w Australii, jest Wielka Rafa Koralowa.

To miejsce, gdzie można spotkać wiele gatunków roślin i zwierząt, prawdziwy raj dla wielbicieli nurkowania. Na uwagę zasługuje już sama fauna Wielkiej Rafy.

Koralowiec jest głównie biały, a to za sprawą szkieletów nieżyjących polipów, z jakich jest zbudowany. Żyjące osobniki mają różne kolory, podobnie jak gąbki, które są z nimi spokrewnione. W rafie można zobaczyć również inne, morskie żyjątka, takie jak koniki morskie, rozgwiazdy, wargacze czy ślimaki morskie. Wielka Rafa Koralowa to miejsce bytowania wielu gatunków ryb. Można spotkać tam również meduzy.

Uluru

Jeśli ktoś woli akacje na ziemi, z pewnością zainteresuje go Uluru, forma skalna, znajdująca się centralnej Australii. Jest zbudowana z piaskowców z dodatkiem tlenku żelaza, który nadaje jej charakterystyczny, czerwony kolor. Skała stanowi święte miejsce dla miejscowej ludności, a mianowicie aborygenów. U podnóża skały znajduje się wiele jaskiń, w których zobaczyć możemy liczne ścienne malowidła. Miejscowi woleliby, aby turyści szanowali ich zwyczaje i tradycje i nie wchodzili na skałę. Często można spotkać ich u podnóża, przekonujących przyjezdnych do porzucenia planów o zdobyciu Uluru. Co ciekawe, zakazane jest fotografowanie niektórych elementów skały.

Dwunastu Apostołów

Kolejną, australijską perełką jest grupa Dwunastu Apostołów. Nie chodzi tu jednak o prawdziwych uczniów Jezusa, ale o powstałych w naturalny sposób dwanaście wapiennych kolumn, stojących w morzu, niedaleko brzegu na terenie Parku Narodowego Port Campbell. Znajduje się on w stanie Wiktoria. Kolumny powstały w wyniku erozji, ich wysokości i szerokości są zróżnicowane. Co ciekawe, obecnie kolumn nie jest już dwanaście, ponieważ są one cały czas podmywane przez wodę i ulegają degradacji. W roku 2005 na oczach przyjezdnych zawaliła się dziewiąta kolumna, cztery lata później przyszedł czas na ósmą. Obecnie w wodzie stoi siedem kolumn.

Lord Howe

Miejscem w Australii, obok którego nie można przejść obojętnie, jest bez wątpienia Lord Howe, czyli niewielka wyspa pochodzenia wulkanicznego, znajdująca się na Oceanie Spokojnym. Wzdłuż jej zachodniego wybrzeża biegnie rafa koralowa, będąca niewątpliwą atrakcja turystyczną. Na wyspie dobrze rozwinięty jest ruch turystyczny, ale mieszkańcy żyją również z rybołówstwa. Kolejną ciekawą, australijską wyspą jest Wielka Wyspa Piaszczysta, zwana również Wyspą Fraser. To największa na całym świecie wyspa, która zbudowana jest z piasku. Jej część jest zamknięta dla turystów, ale przyjezdni chętnie rozbijają namioty w wyznaczonych miejscach, aby podziwiać widoki, jakie oferuje.

Sunshine Coast

Wielbiciele pięknych krajobrazów koniecznie powinni wybrać się na Sunshine Coast, czyli Słoneczne Wybrzeże. Jest znane z długich, piaszczystych plaż oraz wielu atrakcji turystycznych. To prawdziwy raj dla wielbicieli błogiego wypoczynku i ciepłej wody. Jest również odwiedzane przez miłośników sportów wodnych, w tym surfingu, ponieważ stwarza znakomite warunki do uprawiania tej dyscypliny. Jak widać, Australia ma wiele do zaoferowania każdemu, zarówno amatorowi zwiedzania jak i beztroskiego wypoczynku na plaży.