Greckie atrakcje dla wszystkich

GrecjaGrecja jest jednym z tych państw, w którym na dobrą zabawę i moc atrakcji mogą liczyć i duzi, i mali. To nie tylko kraina pełna antycznych zabytków, ale i miejsc sprzyjających dobrej zabawie. Jak można spędzić tu wolny czas? Jaką ofertą może skusić turystów Grecja?

Atrakcje dla najmłodszych

Dla Greków dzieci są bożym błogosławieństwem, zatem najmłodsi turyści są tu wyjątkowo ciepło witani. Przy hotelach oraz na terenach większych ośrodków wypoczynkowych czekają na nich place zabaw, a w restauracjach nie brak dań przygotowanych z myślą o maluchach. Wielu wrażeń małym podróżnikom mogą dostarczyć również zabawy w morzu, przy czym bardzo popularne są tu rowery wodne. Dla małych turystów nie brak też atrakcji na terenie antycznych obiektów. W wielu miejscach mogą oni nie tylko poznawać historię, ale na własnej skórze sprawdzać, jak dawniej wyglądało życie w Grecji. I tak na przykład w Olimpii, na terenie antycznego stadionu, malcy mogą niczym antyczni sportowcy ścigać się po wiekowych bieżniach.

W świecie greckiej rozrywki

Dyskoteki, kina i puby są jedną z wielu możliwości spędzenia czasu w Grecji na dobrej zabawie. Warto jednak wziąć udział i w tych wydarzeniach, w trakcie których dobra zabawa łączy się z poszerzaniem wiedzy na temat kultury i historii tego kraju. Wielu silnych wrażeń może dostarczyć udział w festiwalach teatralnych, w ramach których wystawiane są antyczne sztuki. Dzieła z V wieku p.n.e. prezentowane w ruinach dawnych amfiteatrów mogą zrobić ogromne wrażenie nawet na tych, którzy za sztuką teatralną nie przepadają. Takie festiwale teatralne organizowane są w wielu greckich miastach, jednak największą sławę zdobyły te urządzane w Atenach oraz Delfach.
Inną ciekawą formą zabawy może być udział w pokazach i zabawach tanecznych, które organizowane są w tak licznych na terenie Grecji centrach ludowych. W ich trakcie można nie tylko posłuchać greckiej muzyki, ale również poznać tradycyjne tańce ludowe.

Grecja dla aktywnych

Sporty wodne czy turystyka górska? W Grecji nad wyborem nie trzeba się specjalnie zastanawiać. To kraj, w którym można połączyć te różne dyscypliny bez większego problemu. Na terenie Riwiery Olimpijskiej można zająć się zarówno trekkingiem czy wspinaczką (górską i jaskiniową), jak i sportami wodnymi. Tu szczególnie popularne jest żeglarstwo oraz narty wodne. Można tu również pograć w golfa oraz w tenisa. Na terenach górskich można dodatkowo cieszyć się możliwością uprawiania sportów zimowych, dla których najlepszym miejscem są zbocza Parnasu.

Wszechstronne możliwości spędzania wolnego czasu w tym kraju sprawiają, że jest on idealnym miejscem na wakacyjny wypoczynek dla każdego. Można tu świetnie się zabawić, i to przy niewielkich kosztach. Dodatkową zachętą są oferty typu Grecja last minute, dzięki którym można spędzić w tym kraju urlop w wyjątkowo kuszącej cenie.