Blog turystyczny

Tworzenie państwowości na ziemiach polskich

PolskaW połowie IX wieku na obszarze przyszłej Polski ustroje plemiennych demokracji wojennych zaczęły się przekształcać w plemienne ustroje zbliżone nieco do ustrojów państwowych. W tym czasie wytworzyło się na ziemiach polskich kilka ośrodków przedpaństwowych, które mogły pretendować do roli twórców ponadplemiennej państwowości polskiej.

Więcej…

   

Przydatne aplikacje turystyczne

Przydatne aplikacje dla turystówSmartfony, tablety, palmtopy i inne urządzenia mobilne towarzyszą nam obecnie niemal na każdym kroku. Dzięki odpowiednim aplikacjom można dostosować taki sprzęt do indywidualnych potrzeb i poprawić swój komfort życia. Pośród licznych programów opracowanych z myślą o urządzeniach mobilnych dostępne są aplikacje, które doskonale sprawdzą się podczas podróży.

Więcej…

   

Wojsławice - niezwykłe arboretum

Arboretum WojsławiceJest jedną z najważniejszych atrakcji, jakimi Dolny Śląsk przyciąga miłośników przyrody. Wojsławice i tutejsze arboretum to wyjątkowe miejsce, które warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Jakie atrakcje czekają tu na gości? Dlaczego ten wyjątkowy skrawek zieleni jest tak niezwykłym celem wycieczki?

Więcej…